Back 2 India! Od Varanasi až do Himaláje

Cesta z Nepalu do Indie s prošlým vizem. Z Nepálu s prošlými vizi jsme projížděli s Láďou společně, proto připojují zápisek z Láďova pocestovanicka:
„Protože jsme trekovali fakt dlouho

vypršely nám nepálský víza

(mě asi o šest dní, Michalovi tak o dvacet) a proto jsem se k hranici blížil se staženým zadkem. Formálně vzato se platí za překročení nějakých 40 dolcku za 6dni, suma kulatá. A taky že jo. Nepálský úředník neustoupil ani o krok , vůbec ho nezajímala tisícovka (cca 300kc) ležérně vložena v Michalově pasu ani naše posléze stále zoufalejší návrhy na řešení neoficiální cestou. Nakonec nás, vida že fakt nehodláme platit poslal na indickou immigration office. Protože my in sensu stricto nepotřebovali ani tak nepálské výstupní razítko jako spíš indické vstupní.
Takže máme noc na krku, je vedro k zalknutí, všude smrdí kamióny a my se prodíráme skrz hranici, která je prostě jenom dlouhá ulice plná lidí, riks a obchodu a hledáme mezi všemi těmi stánky s hadrama, jídlem, hrncema a bůhví čím ještě indickou celníci. Ve mě se zvedá vlna hysterie jako že zůstaneme v nepalu až nadosmrti apod.(i kdybychom chtěli zaplatit stejně nemáme dost peněz, banky jsou zavřený) Míchal je naštěstí v klidu a tak asi po asi pěti dotazech úřadovnu nacházíme. Za velikánským stolem sedí v plastových křesílcích šest typku, policajt v uniformě se opírá o bambusovej pendrek a moje naděje padají ještě hloub. Uplatit jednoho, možná, ale všechny? Bankovka z Michalova pasu se však zcela samozřejmě a před zraky všech zúčastněných přesouvá do náprsní kapsy jednoho z oficírů, přidáváme ještě další prachy a ve vteřině nám v pásech přistávají indická vstupní razítka. Koi baat nahi he. S úlevou si na autobusové zastávce dáváme jídlo, které chutná tak, ale tak dobře. Aha vždyť my jsme vlastně už zase zpátky.“

Varanasi

VaranasiNejposvatnejsi mesto Indie, mi nijak svate neprislo. Jiste v historii svate bylo, ale dnes prilis organizovaneho turismu a obchodu s hedvabim se jakakoliv svatost vytratila a mir se schoval kdovi kam.
Leciva sila reky Gangy, jez pod hladinou tahne hovna z celeho Varanasi, presto proudi s vervou silne dal.

Ghazipur

Govt. Opium & Alkaloid Works, NeemuchJelikoz me ciste z vedecke kuriozity zajimaji drogy, zjistil jsem, ze v Indii funguji 2 legalni tovarny na statem vyrabene opium a alkaloidy (mezi alkaloidy patri take kofein, nikotin, morfin a mimo mnoha dalsich i opium).
Dostal jsem se za prvni branu. Ale u te druhe uz me ruka dokonale indicke byrokracie odehnala ven.
Nicmene jsme se alespon potom zucastnil barevneho rautu 2 paru novosvatebcanu.


Delhi

Delhi pekne popsal jeden Ind, ktereho jsem potkal: „Delhi je misto kam vsichni na kratkou dobu prijedou si neco vzit anebo tam neco nechat.“
Neoficialni jazyk Delhi je „rupijstina„. Tj. kazda veta z ust dilijcana obsahuje cislo, obvykle zakoncene dovetkem rupie.

Indicke Himalaye ve state Himachal Pradesh

Shimla

Rekreacni mesto v himalajskych kopcich pod patami Himalu. Vzhledem velmi podobne Darjelingu, az na caj. Pri odjezdu z autobusoveho nadrazi v Shimle zjistuju, proc indicky ridici jezdeji jako prasata.

Manali

Poslední hlavní vesnice v zelenajícím se údolí Kulu valley, odděleně sedlem Rohtang-La (3978m) od vyprahlé tibetské plošiny. Díky strategické dopravní pozici a mírumilovném posazení mezi borovými lesy u šumícího potoka, se z Manali stalo za 50 let spleť turistických resortu.
Usazují se proto do malého a poklidného Vashistu na druhé straně údolí.

Vashist

Vashist Green Peace Valley
Malá vesnička nad údolím pod bilimi špičkami hor, s horkým pramenem, nedalekým vodopádem, starými domy z kamene a především každé ráno vítajícím výhledem na celé údolí. Musím přiznat, že pohoda Vashistu a výhled z pokoje na střeše do celého údolí, mě doslova přibilo na pár týdnu.

Parvati valley – údolí bohyně Parvati

Jediné údolí v Indii, které je pojmenované po ženské. A mezi turisty proslavené hojným výskytem marihuany, která tu roste skoro všude.

Malana (2650m) – vesnice jez vynalezla nejstarsi demokracii na světě

Malana beauty in people

Částečně izolovaná komunita vesnice Malana, se svými zvyky, jazykem a zákony. Obyvatelé 50-domkove Malany, patří do posvátné kasty hinduistů, kterých se nesmíte dotknout. A jelikož nikdo nezná vaší kastu, tak tady patříte automaticky do té nejnižší. Nepříliš vítave „Dont touch! Dont touch!!“ je jediné co s vámi místní promluví.


Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed

I am Documentary & Fine Art Travel Photographer, who journeyed the world as a photographer for more than 20 years, focusing my efforts on documenting the traditions of changing cultures around the world.